Apie baldus

VIRTUVĖS BALDAI

Nusprendusiam keisti virtuves baldus patariame neskubėti pirkti.Prieš einant i baldų salona reikia apsispręsti, ko norima. Būna, kad susižavima ryškiais, modernaus dizaino baldais. Dažniausiai baldų salonuose jie statomi matomoje vietoje, kad patrauktų pirkėjų dėmesį. Deja, pastatyti ankštame bute tokie baldai atrodys visai kitaip, erzins ryškiomis spalvomis ir žmogus pasigailės juos įsigijęs.

Poreikiai…

Vienokius baldus ir buitinę techniką turėtų rinktis didelė ir mėgstanti ruošti maistą namuose šeima, kitokius – maža ir nedaug laiko namuose praleidžianti šeima.Labai svarbu įvertinti savo įpročius.

Jei šeimininkė mėgsta kaupti atsargas, perka daug priemonių maistui ruošti, jai reikės talpių spintelių. Jaunos šeimos renkasi lengvus virtuvės baldus ir daugybę daiktų laiko ant atvirų lentynų.Tačiau atviri horizontalūs paviršiai kaupia dūlkes.Kartais, preciziškos tvarkos mėgėjai pageidauja, kad net mikrobangų krosnele būtų paslėpta. To nereikėtų daryti. Jei yra vietos, ant stalviršio galima laikyti virtuvinį kombainą ar kitus dažnai naudojamus daiktus.

Kokios turėtų būti spintelės…Beje, virtuvės baldų aukšti būtina pasirinkti pagal ūgį, nes daug patogiau ruošti valgį ar plauti indus, jei nereikia stipriai pasilenkti. Kita klaida – mažoje daugiabucio virtuvėje įkomponuoti kampinę spintelę. Kalbantis su užsakovais išaiškėja, kad virtuvė su kampine spintele sužavėjo lankantis pas ką nors svečiuose, bet liko nepastebėta viena „smulkmena“ – ten buvo dvigubai didesnis plotas.

Ypatumai…

Gyvenantys daugiabučiuose, keisdami virtuvės baldus, dažniausiai viryklę turi statyti ten, kur yra ventiliacijos anga. Garų surinktuvas efektyviai dirba tada, kai iki angos trumpesnis ir tiesesnis kelias. Jei nuspręsta, kad viryklė stovės keliolika metrų nuo ventiliacijos angos, patariame rinktis garų surinktuvą su filtrais. Ventiliacijos angą būtinai reikia palikti. Per ją patalpa bus vėdinama.

Taupiems..

Kai kas suka galvą, kaip sutaupyti ir kurią baldų dalį galima pirkti paprastesnę, planuojant vėliau pakeisti geresne ir brangesne. Neverta taupyti renkantis furnitūrą. Nusipirkę spinteles su pigiais bėgeliais jau po mėnesio skundžiasi, stalčiai sunkiai ir triukšmingai juda arba užstringa. Jeigu išsvajotiems virtuvės baldams trūksta pinigų, galima parinkti pigenį stalviršį arba dureles. Vėliau jas nesunkiai bus galima pakeisti kitais.

Kitos problemos…

Kitas galvosūkis, ka daryti su baltu prie baldų spalvos nesiderinančiu šaldytuvu, kurio nesinori keisti. Jei virtuvėje keletas baltų buitinės technikos daiktų, pavyzdziui, viryklė, šaldytuvas, mikrobangų krosnelė – puiku. Juos galima lengvai komponuoti parenkant baltus arba šviesius baldų akcentus. Jei tik vienas baltas daiktas, patariame rinktis tokius baldus, kuriuose yra baltos spalvos. Tokiu atveju reikėtų apsisprųsti, ar laikui bėgant bus perkamas integruojamas šaldytuvas, ar virtuvėje atsiras daugiau baltos neintegruojamos buitinės technikos.

Nusprendusiems vėliau pirkti integruojamą techniką, baldus galima suprojektuoti taip, kad jie atliktų kitas funkcijas, pavyzdžiui, toje vietoje, kur stovės indaplovė, galima įrengti spintelę rečiau naudojamiems virtuvės rakandams laikyti.

Furnitūros

Patvariam ir funkcionaliam baldui pagaminti svarbu naudoti ne tik kokybiškas medžiagas, bet ir furnitūrą. Baldų furnitūra – tai rankenėlės, stalčių bėgeliai, lankstai, amortizatoriai, baldiniai šviestuvai, stalų kojos, profiliai, vamzdžiai, virtuvės priedai (cargo krepšiai, džiovyklės, relingo sistemos…), spintų priedai, ofisų priedai ir kt.

Savo gaminiams naudojame šios rinkos lyderių produkciją: blum (vokietija), hettich (vokietija). Užsisakydami baldus iš mūsų katalogų išsirinksite labiausiai patinkančias rankenėlės stalčiams bei durelėms, įvairius priedus virtuvės baldams bei kitą furnitūrą.

Blum produkcija

Medžiagos

Laminuota plokštėBaldų gamybai naudojame tik aukštos kokybės, laminuotas plokštes bei stalviršius, kurių turime įvairių spalvų ir tekstūrų.
Gamintojai:
– Thermopal (vokietija)
– Egger (austrija)
– Kronospan (čekija)
– Pfleiderer (lenkija)MDF plokštė – atspari drėgmei, dažyta ploštė. Plati spalvų gama.Natūrali medienaGalime pasiūlyti baldus iš medienos masyvo ar dengtus medienos lukštu. Daugiau apie fasadus iš natūralios medienos skaitykite skyriuje baldiniai fasadaiBriaunaBaldinių detalių briaunoms dengti naudojame:
– melaminas 0.4mm
– PVC 0.4mm, 1mm, 2mm

Stiklas –puikiai dera bet kokiam gaminiui: stumdomoms durims, virutvės, svetaines baldu fasadams ir kitiems baldams.

Stiklas gali buti:
– grafinis
– skaidrus
– tonuotas
– matinis
– raštuotas
– lenktasKitos medžiagosVietoje laminuotų stalviršių galime pasiūlyti akmens stalviršius (granitas, marmuras, dirbtinas akmuo ir kiti).

Tikėkimes kad mūsų patarimai padės Jums išsirinkti pačia tinkamiausią virtuvę Jūsų būstui.

 

Patarimai renkantis stumdomų durų spintą

Skirtingai nuo įprastų korpusinių spintų su varstomomis durimis, kurios kaip ir spintos korpusas gaminamos iš laminuotų medžio drožlių plokščių, spintų su stumdomosiomis durimis konstrukcijoje reikėtų skirti dvi dalis – lentynų sistemą ir durų sistemą. Pagal pasirinktas medžiagas šių dalių gamybai galėsite spręsti apie konstrukcijos patikimumą. Labiausiai reikia atkreipti dėmesį į durų sistemų kokybę.
Ar verta įrengti modernią spintą?…
Pas Jus aukštis iki lubų 3,5m. Jeigu techniškai tokią spintą ir galima pagaminti, reikėtų įvertinti, ar bus patogu ja naudotis. Tokie aukšti paprastai būna senamiesčio butai. Tokiu atveju geriau kai spinta padalyta į du aukščius, t.y. padaryti antresoles. Kadangi tokiame aukštyje laikomi rečiau naudojami daiktai, geriau, kai jų nesimato, atidarius žemiau esančias duris.
Kaip papiginti spintą?…
Daugiausiai dėmesio reikia skirti durų kokybei. Stumdomųjų durų spintoms gaminti naudojamos plieninės ir aliuminio sistemos. Pirmųjų pranašumas yra kaina, antrųjų – kokybė. Durys susideda iš profilių sistemos, kurią sudaro profiliai ir rateliai, ir durų užpildo. Pagal ratelių kokybę galima spręsti apie sistemos kokybę. Deja, tie, kurie yra geresni – brangesni. Pigiausias stumdomųjų durų variantas – durys iš laminuotos MDP.
Nuo ko spintos „triukšmauja“?…
Durys važinėja rateliais, tad nuo jų kokybės priklauso, ar duris atidarysite su malonumu, kai jas reikia tik lengvai stumtelėti, ar prieš atidarydami spintą susirauksite, žinodami, kad vėl išgirsite girgždėjimą, cypimą ir pan. Bet jeigu iš pradžių tokių problemų nebuvo, reikia kviestis gamintojus, jie nustatys priežastis ir jas pašalins. Tai gali būti gamyklos brokas, į ratelio mechanizmą ar bėgelį patekę pašaliniai daiktai, išvažiavęs iš bėgio kreipiančiosios dalies durų ratelis. Pasitaiko, kad problemų atsiranda dėl netinkamo naudojimo, pvz., smūgio į duris stumdoma kėde. Pasekmės – sugadintas durų užpildas, iš bėgelio iššokusios durys ar net sulankstyti durų profiliai. Kai kada nemalonūs garsai stumiant duris atsiranda dėl nešvarumų tarp apatinio bėgio ir grindų. Dabar stumdomas duris vis dažniau tenka montuoti ant keraminių plytelių, parketo. Tai kieti paviršiai, todėl tarp bėgio ir grindų atsiradus nešvarumų stumiant duris pasigirsta nemalonūs traškesiai. Apatiniams bėgiams montuoti naudojamos lipnios juostos, kurios neleidžia bėgiui tiesiogiai liestis prie grindų. Šis montavimo būdas patogus ir tuo, kad negadinamos grindys ir išvengiama pavojaus sugadinti po grindimis esančias komunikacijas.
Stiklas spintoje. Ar tai saugu?…
Saugumo reikalavimai yra labai svarbūs, nes spintos dažniausiai stovi intensyvaus judėjimo vietose: prieškambariuose, vaikų kambariuose. Todėl visi veidrodžiai padengiami apsauginėmis plėvelėmis, kurios dūžio atveju neleistų veidrodžiui iškristi iš durų rėmo. Tokie pat reikalavimai galioja ir kitiems stikliniams užpildams. Šiuo metu populiarūs matiniai stiklai montuojami tik padengti matine plėvele, todėl bijoti dėl saugumo neverta.
Kur galima įrengti spintas?…
Kai kuriuose senesnės statybos butuose yra vadinamieji tamsūs kambariai. Dažnai koridoriai būna siauroki, spintai vietos nelieka ir šeimininkai nusprendžia padaryti drabužių spintą tamsiame kambaryje. Gerai suplanavus, galima turėti puikią drabužinę, kur galima sudėti ir rūbus, ir kitus reikalingus daiktus – dulkių siurblį, lyginimo lentą, džiovyklą ir kt. Ne visada reikalingos stumdomosios durys, nes paprastai jau būna varstomosios. Tai sumažina ir gaminio kainą. Vidutinio sudėtingumo drabužinės įranga su montavimo darbais kainuoja apie 700-1000 litų, o už aliuminio profilių duris, kurios tokiam atvejui labiausiai tinka, dar reikėtų sumokėti 500-600 litų.
Spintai įrengti galima panaudoti, jeigu yra, tamsų kambarį. Paprastai jis turi bendrą sieną su kitu kambariu. Galima padaryti tokią drabužinę: varstomos durys į tamsųjį kambarį iš koridoriaus panaikinamos, o iš miegamojo į jį išpjaunama anga stumdomoms durims. Didelis pranašumas tai, kad naudojantis tokia drabužine nereikia išeiti į koridorių.
Dėl garantijų…
Stumdomųjų durų rateliams gamintojai paprastai suteikia 5-10 metų garantijas. Ratelis -jautriausia sistemos dalis, kuriai tenka didžiausias krūvis. Daugiau niekas nesugenda, jeigu daiktas naudojamas pagal paskirtį.
Eksploatavimo taisyklės…
Specialių reikalavimų nėra. Stumdyti durų nedraudžiama, nes rateliai, tiesa, ne visi, yra apskaičiuoti 50-80 tūkstančių stumdymo ciklų. Aliuminio profilių durys pasižymi dideliu standumu, todėl jeigu į jas ir atsiremsite, nieko neatsitiks.
Kur dar galima pritaikyti stumdomas konstrukcijas?…
Aliuminio sistemos naudojamos ne vien spintoms ir drabužinėms. Dėl eksploatavimo patogumo (stumdomosioms durims nereikia papildomo ploto atidarymui bei galimų įvairių užpildų), lengvo montavimo šios sistemos naudojamos durims, pertvaroms tarp kambarių, pertvarinėms konstrukcijoms biuruose, kirpyklose, medicinos kabinetuose ir kt.
KITI BALDAI

PLOKSTEKietų baldų gamyboje naudojamos įvairios plokštės. Populiariausia iš jų – medžio drožlių plokštė (MDP). Šio tipo plokštės yra gaminamos Lietuvoje bei importuojamos iš įvairių pasaulio šalių, todėl pasirinkimas labai didelis.
Baldų gamybai mes pagrinde naudojame 10 mm, 18 mm ir 25 mm storio MDP plokštes, pagamintasWODEGO (Vokietija), KRONOPOL (Lenkija), THERMOPAL (Vokietija), EGGER (Austrija) gamyklose.
Yra nustatytas standartas, kurį turi atitikti visų gamintojų plokštės, todėl vartotojas dažniausiai renkasi gamintoją pagal gaminių kainą ir pagal tai, ar už tą kainą gali nusipirkti reikalingą dekorą.
Šiuo metu baldų gamyboje populiariausia laminuota MDP. Plokštė laminatu gali būti dengiama dviem būdais:

  1. Plokštė užlydoma popieriumi, įmirkytu melamino dervoje – tai yra taip vadinama laminuota plokštė.
  2. Iš pradžių pagaminamas laminatas: keli sluoksniai popieriaus, mirkyto melamino dervoje, suspaudžiami aukštoje temperatūroje ir aukštame slėgyje.Viršutinis sluoksnis – dekoratyvinis, padengtas permatoma plėvelė, suteikiančia paviršiui stiprumo. Vėliau laminatas užklijuojamas ant plokštės. Taip gaunama MDP dengta aukšto slėgio laminatu (HPL arba CPL).

Nors vizualiai aukšto slėgio laminatu dengta plokštė praktiškai nesiskiria nuo laminuotos (pirmas variantas), tačiau yra žymiai stipresnė. Juo dengti paviršiai naudojami kaip darbiniai. Įvairių gamintojų aukšto slėgio laminato atsparumo skaičiai skiriasi.
Lietuvoje HPL dažniausiai naudojamas virtuviniams stalviršiams. Jis labai tiktų ir biuro stalų gamyboje, tačiau šiuo atveju pasirinkimą dažniausiai nulemia kaina.
Baldo kokybė labiausai priklauso nuo gamybos technologijos. Labai svarbu, kad būtų teisingai parinktos ir užklijuotos briaunos.
Yra ES reikalavimas, kad medžiagos, iš kurių gaminami baldai, neturėtų savyje chloro. Lietuvoje labai paplitusios PVC briaunos, kurias tik eksportui į Rytus gamina Vakarų gamyklos. Nei vienas Lietuvos gamintojas, gaminantis baldus eksportui į Vakarus, negali naudoti PVC briaunų, plėvelių ir kitų medžiagų, kuriose yra chloro. Tuo tarpu vidaus rinkoje į šiuos reikalavimus nėra atsižvelgiama. Reikėtų naudoti brangesnę medžiagą – ABS.
Drėgmė į plokštės vidų patenka tik per siūles, todėl reikėtų atkreipti ypatingą dėmesį į briaunų užklijavimo kokybę. Virtuvės baldams turi būti tinkamai parenkami klijai, kuriais tvirtinamos briaunos. Dažniausiai naudojami klijai – lydalai (termoplastiniai klijai), kurie nuo šilumos suminkštėja ir briaunos gali atšokti. Tokių klijų nerekomenduojama naudoti labai arti viryklės esančioms briaunoms klijuoti.
MDP gali būti dengta natūraliu medžio lukštu (faneruota). Šiuo atveju visos praktinės savybės priklauso nuo lako, kuriuo plokštė bus padengta.
Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad natūraliu lukštu dengtas baldas esant saulės poveikiui labiau keičia spalvą nei laminuotas.
Vidutinio tankio medžio plaušo plokštė (MDF). Šios medžiagos gamyba ir panaudojimas sparčiai auga. Daugiausia ji naudojama, kai reikia dažytų, spalvotų paviršių. Ją galima frezuoti, lengviau, patogiau dažyti. Ji taip pat gali būti laminuota. Kadangi nebūtina klijuoti briaunų, paprastesnėmis technologijomis galima išgauti kreivalinijinius paviršius. Lengviau pagaminti plastiškesnius baldus. MDF plokštei turi būti naudojamas labai atsparus lakas. Lakuojama keliais sluoksniais.

Prieškambario baldai

Kiekvienas gyvenamasis būstas prasideda nuo prieškambario. Todėl labai svarbu pasirinkti tinkamą prieškambario interjero sprendimą. Prieškambario baldus sudaro rūbų spinta, batų dėžės, veidrodis, įvairios atviros kabyklos ir lentynėlės. Nuo prieškambario baldų patogumo ir estetikos priklauso kaip jausimės prieškambaryje, tačiau ne mažiau svarbu yra sienų, lubų ir grindų dangos bei spalvos. Prieškambario spintos gali būti uždaro tipo, kuriose telpa ir drabužiai ir galvos apdangalai, o taip pat įvairios nišos ir stalčiukai įvairioms smulkmėms susidėti. Kiekvienas tokios spintos dizainas priklauso nuo konkrečios erdvės. Jei prieškambaris siauras ir ilgas geriausia spintą patalpinti viename iš tokio prieškambario galų, per visą sienos aukštį. Mažoje patalpoje varstomos durys nėra patogios, todėl geriau projektuoti spintas su stumdomosiomis durimis.

Miegamojo baldai

Miegamajame mes praleidžiame maždaug trečdalį savo gyvenimo. Čia ne tik miegame – galime gerti rytinę kavą, skaityti laikraščius, o vakarais knygas ir planuoti kitos dienos darbus, šnekėtis ir spoksoti į televizorių. Todėl miegamajame vienodai svarbu tiek patogumas, kambario funkcionalumas, tiek ir jaukumas, jums maloni aplinka.

Funkcionalumas…
Kambario funkcionalumą didžiąją dalimi lemia tinkamas baldų išdėstymas. Yra keletas bendrų nuostatų, kurias vertėtų žinoti planuojant savo miegamąjį. Pavyzdžiui, svarbu nemiegoti galva į miegamojo durų pusę. Tai sukuria nesaugumo jausmą, nes negalite iš karto pamatyti, kas įeina į kambarį. Stenkitės, kad lovos galvūgalis būtų prie sienos, ar bent prie pusaukštės dekoratyvinės sienelės. Nepatartina virš lovos kabinti sunkių paveikslų ir lempų – jų sukelta grėsmės nuojauta gali trikdyti jūsų ramų miegą.

Patogumas…
Miegamojo patogumą nusako tinkamų baldų parinkimas bei geras čiužinys. Labai svarbu, kad baldai savo forma ir dydžiu atitiktų kambario erdvę. Jeigu tarp lovos galo ir spintos arba sienos lieka nedidelis tarpas rinkitės lovą su užapvalintais kraštais, kad nereikėtų vaikštant aplink daužyti kojų į stačius kampus. Mažuose standartinių butų miegamuosiuose rinkitės neutralios šviesios spalvos spintą (kuo artimesnę sienų spalvai) su slankiojančiomis durimis. Šviesus baldas atrodo lengvesnis, be to slankiojančios durys skirtingai nuo varstomų neužima papildomo ploto.

Kitos medžiagos

MDF plokštė…
Galime pagaminti baldus ar fasadines baldų detales iš dažytos atsparios drėgmei MDF plokštės. Didelis spalvų pasirinkimas.
Medis…
Virtuvių, sekcijų ir kitų baldų fasadines detales galime pagaminti iš medžio masyvo arba iš plokštės dengtos medienos lukštu.
Stiklas…
Baldų gamybai naudojame visokiausių atspalvių stiklą: skaidrų, tonuotą, matinį, raštuotą. Stiklo storis 3…12mm.